Do kogo adresowana jest nasza oferta?
Naszą ofertę kierujemy głownie do dyrekcji i nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych. Nie ograniczamy się jednak tylko do tych odbiorców.  Możemy łatwo i szybko zainstalować planetarium w takich miejscach jak domy kultury, biblioteki, świetlice, sale gimnastyczne, hale wystawowe, centra handlowe, muzea itp. Przenośne planetarium pozwala na dotarcie do wszystkich chętnych.
Korzyści dla przedszkola.
  • Planetarium przyjeżdża do przedszkola, więc można zaoszczędzić na kosztach transportu.
  • Brak problemów związanych z organizacją wycieczki poza placówkę.
  • Dzięki podziałowi uczniów na grupy możemy dostosować prezentację do konkretnej grupy wiekowej.
  • Doskonały obraz otaczający uczestników połączony z systemem dźwięku przestrzennego.
  • Czynnik WOW. Dzieci są zaskakiwane okalającym obrazem. Często jest to początek ich „zarażenia” nauką.
Zachęcamy do lektury URANIA (2/2011)
Czy przedszkolaki nie są za małe na wizytę planetarium?
Absolutnie NIE. W swojej ofercie mamy program skierowany specjalnie do przedszkolaków. Nawet najmłodsze grupy znajdą w naszej ofercie program dla siebie. W trakcie projekcji dzieci w łatwy i przystępny sposób poznają fazy księżyca, nauczą się rozpoznawać podstawowe gwiazdy i gwiazdozbiory. To wszystko przy zachowaniu możliwości poznawczych oraz wspaniałej zabawie.
Czy każdy może uczestniczyć w wizycie w planetarium?
Dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy mogli korzystać z naszych pokazów, ale planetarium nie jest odpowiednie dla wszystkich. Ci, którzy cierpią na klaustrofobię lub mają lęk ciemności nie są zachęcani do wzięcia udziału w naszych pokazach.
Jakie są wymagania techniczne dla wizyty planetarium?
Do rozstawienia mobilnego planetarium potrzeba niewiele:
  • Absolutne minimum to pomieszczenie o wymiarach 5×5 metrów i wysokości minimum 3,1 metra do przeszkód – np. lamp, każde większe pomieszczenie pozwoli nam na w miarę komfortowe rozstawienie planetarium.Najlepiej sprawdzi się sala gimnastyczna, aula, hol.
  • Dostęp do zasilania 230V w odległości nie większej niż 5 metrów od kopuły.
Jeśli nie jesteście Państwo pewni czy posiadane warunki pozwalają na wizytę planetarium prosimy o kontakt. W ofercie mamy również model planetarium zewnętrznego lecz rozłożenie jego wymaga bardziej szczegółowych uzgodnień.
Czy planetarium może być rozstawione na zewnątrz?
Podstawowy model planetarium przeznaczony jest to rozstawienia wewnątrz pomieszczeń. W swojej ofercie mamy różnorodne kopuły. Również takie które są przystosowane do rozstawienia na zewnątrz. Wykorzystanie planetariów zewnętrznych wymaga jednak bardziej szczegółowego omówienia lokalizacji: zapraszamy do kontaktu.
Jak przebiega pokaz w naszym planetarium ?
Nasz pokaz rozpoczynamy od krótkiego wprowadzenia uczestników jak wygląda i do czego służy planetarium. Prowadzący przekazuje uczestnikom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas pokazu. Sam pokaz składa się z dwóch części, astronomicznej oraz projekcji filmu.
Część astronomiczna jest dostosowane do wieku odbiorców. Najmłodsi widzowie zobaczą jakie kształty występują w kosmosie, jak mierzymy kosmiczne odległości zaś starsze grupy zapoznają się z gwiazdozbiorami. Kolejnym punktem jest projekcja przygotowanego filmu. Po zakończonej projekcji prowadzący zadaje dzieciom szereg pytań z zakresu tematu spotkania.  Opisy filmów znajdują się w zakładce Oferta filmowa.

 

Czy w planetarium można obserwować gwiazdy?
Planetarium to miejsce (obiekt) wyposażone w salę z widownią i odpowiedni sprzęt do projekcji seansów astronomicznych na ekranie, jakim jest kopuła ponad głowami widzów. Obserwatorium jest zupełnie innym miejscem, przystosowanym do obserwacji nieba rzeczywistego, np. przez teleskopy.
Ile osób może uczestniczyć w pokazie?
Nasz podstawowy model planetarium może pomieścić jednorazowo około 25 uczestników. W zależności od ich wieku jest to:
  • przedszkola i nauczanie początkowe maksymalnie 29 uczestników,
  • klasy 4-6 szkoły podstawowej maksymalnie 25 uczestników
  • gimnazja maksymalnie 22 osoby.
Ile czasu jest wymagane, aby zainstalować przenośne planetarium?
Planetarium rozstawiane wewnątrz budynku potrzebuje na instalację około 40 minut przed rozpoczęciem pierwszego pokazu. Planetarium zewnętrzne wymaga około 3-4 godzin dla kompletnego rozłożenia.
Czy wewnątrz planetarium jest gorąco lub duszno?
Wewnątrz planetarium utrzymywana jest ta sama temperatura jak na zewnątrz. Wentylatory utrzymujące konstrukcje jednocześnie stale wymieniają powietrze wewnątrz.
Jaka jest minimalna liczba uczniów biorących udział w zajęciach?
Nie mamy określonej minimalnej ilości uczestników spotkania.
Jaki jest orientacyjny koszt wizyty planetarium?
Przyjęliśmy zasadę rozliczania kosztów w zależności od ilości pokazów przeprowadzonych w danej lokalizacji. Celem poznania naszej oferty cenowej zapraszamy Państwa do kontaktu z nami.

Materiały dla nauczycieli

Na stronie tej znajdą Państwo materiały dotyczace naszych zajęć, opracowania dla dzieci o kosmosie, filmy.