Strona nosi nazwę planetarium w przedszkolu lecz w naszej ofercie znajdziecie Państwo również repertuar dla starszych dzieci i dorosłych.   Zapraszamy na pozostałe nasze strony :

propozycje filmowe

Filmy w technologi fulldome są zupełnie inne w odbiorze niż klasyczny film w wersji „płaskiej”. Obraz okalający widza sprawia wrażenie zanużenia sie w przestrzeni lecz w przeciwieństwie do okularów VR nie wywołuje strachu wśród najmłodszej publiczności.

Przedstawione poniżej propozycje filmów stanowią część naszej kolekcji.  Stale poszukujemy nowych tytułów które spodobają się naszym odbiorcom.

zula patrol – historia ziemi

Podczas rutynowej wyprawy Zula Patrol odnajduje dowód, że nikczemna Deliria Delight przenosi się w czasie do prehistorycznej przeszłości Ziemi, aby wykorzystać naszą planetę jako kosmiczny śmietnik. Zula Patrol musi ją znaleźć i złapać, zanim jej działania spowodują katastrofalne skutki. W czasie wyprawy, nasi bohaterowie dowiadują się wszystkiego na temat powstawania Ziemi oraz rozwoju różnorodnych form życia.

• Czas trwania 25 minut 70% 70%

polaris – kosmiczna łódź podwodna i tajemnica nocy polarnej

Nasi bohaterowie to James – pingwin z Bieguna Południowego oraz Vladimir – zabawny niedźwiedź z Bieguna Północnego, którzy spotykają się na lodach Arktyki. Razem obserwują gwiazdy, zastanawiając się, dlaczego noc na biegunach tak długo trwa. Początkujący astronomowie starają się rozwiązać zagadkę dlaczego tak się dzieje. Dzięki sprytowi Jamesa i wynalazczości Vladimira udaje im się zbudować obserwatorium astronomiczne, a następnie statek kosmiczny. Podczas podróży w kosmos odnajdują odpowiedź na swoje pytanie. Dowiadują się również, że planety mają podobieństwa, ale także różnice.

• Czas trwania 29 minut 85% 85%

mała gwiazdka

Trudno być nową gwiazdką w wielkim wszechświecie!

Dołącz do żółtej gwiazdy o średniej wielkości w kosmiczną podróż. Na swojej drodze gwiazdka spotyka wiele różnych typów gwiazd i dowiaduje się o nich rozmaitych rzeczy. Okazuje się że wszechświat jest bardzo interesujący. Gwiazdka spotyka inne gwiazdy, gromady gwiazd, mgławice i galaktyki. Na końcu swej podróży gwiazdka dowiaduje się o sobie niesamowitych rzeczy i jest wyjątkowa. Ma osiem swoich planet, które zależą od jej ciepła i światła. Wraz z małą gwiazdką, widzowie poznają dlaczego każda z planet jest wyjątkowa.

• Czas trwania 29 minut 85% 85%

Platon odkrywca

Historia obraca się wokół Platona, który mieszka z rodzicami głęboko pod ziemią, w ciemnej nory pełnej tajemnic i niespodzianek. Jest niespokojnym, ciekawym i zamyślonym stworzeniem – zafascynowanym światłem, które przenika wejście do jego domu. Czasami jest oświetlony; czasami jest ciemno. Dlaczego tak może być?

Platon desperacko chce zobaczyć, co jest na świecie powyżej. Pewnego dnia w końcu wszystko zobaczy! Platon odkrywa dzień i noc, Słońce i Księżyc oraz gwiazdy! Najlepszymi przyjaciółmi Platona są Alfa, Beta i Gamma. Uwielbiają śpiewać … i iść na poszukiwanie skarbów! Dobrze, że profesor Socrates pilnuje naszych młodych przyjaciół, ponieważ czasem sprawy mogą wymknąć się spod kontroli! Historia Molesa została zainspirowana „Mitem jaskini” greckiego filozofa Platona.

• Czas trwania 35 minut 95% 95%

UKŁAD SŁONECZNY

DLA NAJMŁODSZYCH

Film przedstawia piękno naszego Układu Słonecznego.

Układ słoneczny dla najmłodszych o długości zaledwie 8 minut  krótko opisuje położenie Słońca i planet oraz ich porównanie wielkości. Charakterystyka każdej planety jest barwnie opisana.

Przedstawione w nim są również asteroidy, komety, planety karłowate i inne obiekty, a także możliwości znalezienia dodatkowych światów w kosmosie.

Zabawna grafika ruchowa i porywająca, pełna zabawy narracja sprawiają, że Układ słoneczny dla najmłodszych stanowi skoncentrowaną dawkę bardzo przyjemnych informacji astronomicznych.

• Czas trwania 8 minut 20% 20%

W poszukiwaniu ciemności

Gwiaździste niebo jest znikającym skarbem, ponieważ zanieczyszczenie światłem utrudnia obserwację kosmosu. Nie tylko zagraża astronomii, ale także zakłóca przyrodę i wpływa szkodliwie na zdrowie ludzi. Żółte poświaty nad miastami – tak wyraźnie widoczne z kosmosu – świadczą o miliardach wydanych na zmarnowaną energię dla oświetlania nieba. Losing the Dark to pokaz planetarny będący „ostrzeżeniem”. Produkcja Loch Ness Productions i Międzynarodowego Stowarzyszenia Ciemnego Nieba przedstawia i ilustruje niektóre problemy związane z zanieczyszczeniem światłem i sugeruje trzy proste działania, które ludzie mogą podjąć, aby je złagodzić.

• Czas trwania 8 minut 25% 25%

W poszukiwaniu ciemności

Patrzymy w gwiazdy prawie od tysięcy lat. Pomysłowi władcy potrafili wykorzystać zaćmienia do umocnienia swojej potęgi, a kapłani manipulowali społeczeństwem za pomocą horoskopów. Gwiazdy pomagały odmierzać czas, ustalać daty świąt, orientować się w przestrzeni i nawigować statki. Z czasem obserwatorzy nieba zaczęli prowadzić badania nad fizyczną naturą Wszechświata, które trwają do dziś.

Ponieważ wiele osób przyjeżdża do planetarium specjalnie aby zobaczyć  „co widać na nocnym niebie”, powstał komplet filmów objaśniających  widok nieba w zależności od pory roku.

• wiosna
  • lato
  • jesień
  • zima

pozwala nam poznać historyczne i współczesne atuty astronomii.

• Czas trwania 15 minut 40% 40%

KOSMICZNE ODLEGŁOŚCI

Animacja skierowana do najmłodszych widzów pokazująca jak wielkie są odległości w kosmosie i w jaki sposób je mierzymy. Poznajemy kosmiczne miary odległości – minuta świelna, rok świelny. Zobaczyymy jak deleko jest do innych planet i jak wielka jest nasza galaktyka.

• Czas trwania 13 minut 35% 35%